Възобновяваме програмата „Работно убежище за преводачи и писатели“
02.10.2020
От 1 юни 2020 г. и във връзка с прекратената ни международна програма 
Къщата за литература и превод е на разположение като индивидуално работно пространство за български преводачи и писатели.

Предимство ще имат преводачи и писатели, които са допринесли за програмата на Къщата в последните години  

Ако имате нужда да се концентрирате върху преводаческата или писателската си работа в спокойната атмосфера на Къща за литература и превод, можете да заявите интерес за индивидуално ползване на работното и пространство (двете стаи на етаж 2, градина). Къщата разполага с библиотека и безжичен интернет. Ползването на работното пространство е индивидуално, при спазване на дистанция спрямо посетителите и служителите на Къщата.

От тази възможност приоритетно могат да се възползват преводачи и писатели, които са допринесли за програмата на Къщата в последните години - водещи на събития, лектори, дискутанти, както и участниците в Студиото за литературен превод. Графикът ще бъде уточнен след като получим всички заявки, възможността ще остане отворена до изчерпване на местата или до възстановяване на резидентската ни програма.

Ако се интересувате, моля, пратете  кратък мейл до Виктор Марков (уредник) с Вашето име, предпочитан период с точни дати и часове и заглавие/автор на книгата, върху която ще работите. 
Акценти Събития Новини
08.06.2023 18:00
Четейки Борхес, който чете света Конференция, посветена на творчеството на Борхес и неговите рецепц...
Вижте повече
18.05.2023 - 22.05.2023
Международна Академия за литературен мениджмънт и промоция на превода Втора сесия: 18 - 22 май 2023...
Вижте повече
15.05.2023 18:30
Красимир Мирчев и превеждането на смисъл ➡ 15 май, понеделник, 18:30 часа, Къща за литература и п...
Вижте повече
11.05.2023
Преводаческа работилница на Иван Херцег със студенти хърватисти Заедно с техните преподаватели Рус...
Вижте повече
10.05.2023 18:30
Живот след печатницата Траектории на преводната литература от "малки“ езици в три европейски...
Вижте повече
09.05.2023
Литературна разходка из София с Александър Шпатов На 9 май тримата гостуващи резиденти на Къ...
Вижте повече